B

Modernistyczne inspiracje - JUNG

14.04.2023

Modernistyczne inspiracje marki JUNG

„Mniej znaczy więcej” - Le Corbusiera

Poza kulisami naszej pracy i wnętrzami, które tworzymy, chcemy się z Wami dzielić również inspiracjami ze świata designu. Zaczynamy cykl PRW Design & Partnerzy,
w którym będziemy prezentować najbardziej interesujące rozwiązania marek, z którymi współpracujemy. Dzisiejszy wpis dotyczy serii osprzętu elektrycznego w kolorach
Le Corbusiera marki Jung. 


Le Corbusiera architekt, urbanista, artysta… a przede wszystkim — ojciec modernizmu i jeden z najwybitniejszych architektów XX wieku zainspirował markę JUNG do stworzenia kolekcji osprzętu elektrycznego w kolorach z palety Le Corbusiera.

 

Modernizm w kolorze

Le Corbusier cenił prostotę, minimalizm i funkcjonalność, zwracając szczególną uwagę na potrzeby użytkowników i ich wygodę. Swoim spojrzeniem na projektowanie zrewolucjonizował świat architektury i designu.
Choć korzenie modernizmu sięgają ponad 100 lat wstecz, do tej pory fascynuje on architektów, projektantów i miłośników dobrego stylu i nic nie zapowiada spadku jego popularności. 

 

 

Przykład?
Teoria kolorów opracowana przez Le Corbusiera jest stosowana przez architektów do dziś.
Ten rewolucyjny podział zawierał 63 odcienie w dwóch grupach. Każda barwa odpowiadała innemu nastrojowi, miała także pomóc architektom dobrać odpowiednią kolorystykę, która idealnie sprawdzi się w indywidualnym przypadku. Koncepcja Le Corbusiera zainspirowała markę JUNG do stworzenia wyjątkowej kolekcji wyłączników.Przyjrzyjcie się jej bliżej!

LS 990 - klasyka w nowoczesnym  

LS 990 to seria osprzętu, która — tak jak idee Le Corbusiera — nie przemija i opiera się zmieniającym trendom. Jej klasyczne piękno wzbogaca wnętrza w różnych stylach.
Występuje w neutralnych barwach (białym, kremowym, jasnoszarym i czarnym). Jednak wyróżnia ją przede wszystkim dostępność także w gamie szarości (od gołębiej po grafitową), w stonowanych czerwieniach, chłodnych błękitach czy zieleniach.
Przełączniki są także łatwe w adaptacji, dzięki czemu, można je bez przeszkód stosować
w każdym wnętrzu. 

 


Zachęcamy również do odkrywania innych kolekcji JUNG. 

Jesteśmy dystrybutorem marki i oferujemy proponowane przez nią rozwiązania w ramach naszych realizacji. Nie masz czasu na zliczenie osprzętu elektrycznego w swoim projekcie? Potrzebujesz wsparcia w jego wyborze?

Napisz do nas! Dobierzemy odpowiedni system do potrzeb domowników, przeprowadzimy cały proces zakupowy oraz zamontujemy osprzęt elektryczny w Twoim domu.

Skontaktuj się z nami: kontakt@prwdesign.pl.  

 

 

 

 

  

 

Zdjęcia:
JUNG Shooting
Living room I Whonzimmer Rotterdam 2018
Agentur Richter I Styling: Annett Janowiak I AD: M 

CZYTAJ RóWNIEż